Więcej informacji kategoria Sport

Porażka „Słoni” w Warszawie. Bruk-Bet Termalica przedostatni w tabeli

W meczu 19 kolejki LOTTO Ekstraklasy przegrali na wyjeździe z Legią 0:3. Gospodarze wszystkie gole zdobyli w drugiej połowie. W pierwszej połowie Słonie mogły prowadzić, ale w sytuacji sam na sam z Malarzem zawiódł Bartosz Śpiączka.

Wszystko, co złe  zaczęło się w 53 min od rzutu karnego, pewnie wykonanego przez Guilherme. Cztery minuty później po akcji Kaspera Hamalainena, Cristian Pasquato strzałem w długi róg pokonał Jana Muchę. W 65 min mocnym strzałem z 18 metrów wynik podwyższył Hamalainen.

Po meczu powiedzieli:

Maciej Bartoszek (Bruk-Bet Termalica); Zagraliśmy dobrze pierwszą połowę. Cóż z tego skoro w kolejnym meczu, straciliśmy w taki sposób bramki. Jeżeli z Legią nie wykorzystuje się takich sytuacji jakie mieiliśmy w pierwszej połowie to ciężko o korzystny wynik.

Romeo Jozak (Legia Warszawa): Jestem bardzo zadowolony z zwycięstwa. Zwłaszcza po dwóch ostatnich meczach. Potrzebowaliśmy wysokiej wygranej. Na naszym stadionie powinniśny rządzić. W pierwszej połowie goście dobrze weszli w mecz. Pokazali dobrze zorganizowaną, wysoko ustawioną defensywę. Było nam bardzo ciężko wejść w ich pole karne. Jeżeli już się to udało, to brakowało nam precyzji. Chciałem, żeby piłkarze zachowali większy spokój i precyzję. Wiedzieliśmy, że goście nie będą w stanie przez całe spotkanie zachować takiej organizacji gry w defensywie. Tak też się stało. Gratuluję zawodnikom zwycięstwa. Byli zdecydowanie lepsi.

Legia Warszawa – Bruk-Bet Termalica (0:0) 1:0 Guilherme 53-karny, 2:0 Pasquato 56, 3:0 Hamalainen 65. Sędziował:Piotr Lasyk. Żólte kartki: Miković (52 min), Słaby (65). Widzów 16171.

Legia: 1 Arkadiusz Malarz – 14 Adam Hlousek, 5 Maciej Dąbrowski, 2 Michał Pazdan,  28 Łukasz Broź – 31 Krzysztof Mączyński, 75 Thibault Moulin (79 15 Michał Kopczyński) – 8 Cristian Pasquato, 6 Guilherme, 22 Kasper Hamalainen (65 53 Sebastian Szymański) – 11 Jarosław Niezgoda (70 99 Armando Sadiku). Rezerwowi: 33 Radosław Cierzniak  – 7 Hildeberto, 15 Michał Kopczyński, 18 Michał Kucharczyk,  34 Inaki Astiz, 53 Sebastian Szymański, 99 Armando Sadiku.

Bruk-Bet Termalica: 82 Jan Mucha –   24 Kamil Słaby,  25 Mateusz Kupczak,  77 Artem Putiwcew, 16 Martin Mikovič (78 96 Przemysław Szarek)   – 5 Vlastimir Jovanović, 28 Łukasz Piątek – 20 Szymon Pawłowski, 10 Samuel Stefanik (67 99 Dejan Janjatović), 18 Bartosz Śpiączka (79 19 David Guba)  – 80 Gabriel Iancu. Rezerwowi: 12  Dariusz Trela – 2 Vitalijs Maksimenko,  7 Roman Gergel, 19 David Guba, 37 Jakub Mrozik, 96 Przemysław Szarek, 99 Dejan Janjatović.