Więcej informacji kategoria Sport

Emilia Nizio zdobyła Halowe Mistrzostwo Województwa

Emilia Nizio, uczennica IV klasy Zespołu Szkół Sportowych w Tarnowie i trenująca w UKS ACT Sport Tarnów, zdobyła Halowe Mistrzostwo Województwa w tenisie do lat 12 odbywające się w Krakowie na kortach KS Grzegórzecki w dniach 03.02-05.02. 2018 r.

Na starcie stanęło 14 zawodniczek. Tarnowianka pokonała swoje rywalki i w finale spotkała się z trenującą na co dzień na miejscowych kortach Natalią Kłys. Emilia dobrze weszła w mecz i objęła prowadzenie 4:0. W tym secie oddała tylko przeciwniczce jednego gema. Drugi set rozpoczął się od prowadzenia Natalii i tylko do stanu 2:2 zawodniczka KS Grzegórzecki Kraków zdołała dotrzymać kroku tarnowiance. Mecz zakończył się wynikiem 6:1, 6:2.

Tym samym Emilia obroniła wywalczony przed rokiem tytuł.