Więcej informacji kategoria Sport

Nie pomogły zimowe zakupy. Bruk-Bet Termalica stracił cenne punkty na własnym boisku

To był nieudany start po zimowej przerwie dla „Słoni” w LOTTO Ekstraklasie. Bruk-Bet Termalica Nieciecza przegrał z Koroną Kielce 0:3.

Goście prowadzili od 14 minuty po golu Niki Kaczarawy. W 72 min Jacek Kiełb podwyższył wynik. W 86 min rezultat spotkania ustalił Mateusz Możdżeń.

Po meczu powiedzieli:

Gino Lettieri (trener Korony Kielce): Cieszymy się z tego zwycięstwa. Po tak długiej przerwie dyspozycja drużyny zawsze jest niewiadomą. Widać to zresztą było jak zaczęliśmy mecz. Oceniając go widać było, że w nim dominowaliśmy. Chciałem pochwalić drużynę za mądrą grę. Po zdobyciu drugiego gola było raczej pewne, że zwyciężymy.

Maciej Bartoszek (trener Bruk-Betu Termaliki): Dziś mecz kompletnie nam nie wyszedł. Gole strzeliliśmy sobie sami. Co do obsady bramki, to gdyby ten sam błąd zrobił Jan Mucha miałbym do siebie pretensje, że wystawiłem zawodnika, który praktycznie nie bronił żadnego sparingu. Jan Mucha bronił tylko 45 minut. Dlatego podjąłem taką decyzję.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Korona Kielce 0:3 (0:1) 0:1 Kaczarawa 14, 0:2 Kiełb 72, 0:3 Możdzeń 86. Sędziował: Tomasz Kwiatkowski. Żółte kartki: Piątek (31 min) – Kallaste (38), Petrak (39). Widzów 2128.

Bruk-Bet Termalica: Dariusz Trela –  Gabriel Matei, Joona Toivio, Artem Putiwcew, Rafał Grzelak  – Vlastimir Jovanović, Łukasz Piątek (86 Dejan Janjatović) – Szymon Pawłowski (80 Roman Gergel), Samuel Stefanik, Bartosz Śpiączka (72 David Guba) –  Gabriel Iancu.

Korona: Zlatan Alomerović – Bartosz Rymaniak, Radek Dejmek, Elhadji Pape Diaw, Ken Kallaste – Oliver Petrak, Jakub Żubrowski – Goran Cvijanovič (86 Zlatko Janjic), Ivan Jukić (68 Marcin Cebula), Jacek Kiełb – Nika Kaczarawa.