Więcej informacji kategoria Sport

Siatkarki zdobyły dwa punkty na wyjeździe. W play-offach powalczą z Kaliszem

Choć łupem tarnowskich siatkarek dość łatwo padł pierwszy set, trudności zaczęły się już w drugiej odsłonie meczu. Jednak wynik spotkania kibice poznali dopiero po tie-breaku, a zwycięskie okazały się właśnie tarnowianki.

Pierwsza partia początkowo była wyrównana, ale po serii błędów gliwiczanek, a także świetnych atakach tarnowskich siatkarek zakończyła się wynikiem 19:25 dla Grupy Azoty PWSZ Tarnów. Zupełnie odwrotnie sytuacja wyglądała w drugiej odsłonie, którą gospodynie rozstrzygnęły na swą korzyść pozwalając tarnowiankom na zdobycie 18 punktów. Trzeci set, choć już bardziej zacięty, również zapisano na konto akademiczek z Gliwic (25:20). Czwarta partia była najbardziej wyrównana – tarnowianki wygrały tego seta stosunkiem punktów 25:23, a o wyniku meczu decydować miał tie-break. Tarnowianki tę partię rozstrzygnęły na swoją korzyść – choć prowadziły 14:12, gliwiczanki doprowadziły do remisu. Jednak to zawodniczki Grupy Azoty PWSZ Tarnów wygrały tego seta 17:15.

Po wszystkich dzisiejszych spotkaniach poznamy pary, które powalczą ze sobą o zwycięstwo w play-offach. I tak pierwsza drużyna zagra z ósmą, druga z siódmą, trzecia z szóstą, a czwarta z piątą. Gra toczy się do trzech zwycięstw, jednak już wiadomo, że pierwsze mecze rozgrywane będą już w najbliższy weekend (3-4 marca). Tarnowianki te spotkania zagrają na wyjeździe.

Nie zakończyły się jednak jeszcze wszystkie mecze w I lidze kobiet, choć najprawdopodobniej tarnowianki zakończą rundę zasadniczą na siódmym miejscu. Wówczas ich rywalkami byłby zespół MKS Kalisz.