Więcej informacji kategoria Sport

„Słonie” na 15 miejscu po rundzie zasadniczej. Gdzie i z kim zagrają o ligowy byt?

Na 15. miejscu zmagania sezonu zasadniczego LOTTO Ekstraklasy zakończyli piłkarze Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. Teraz czeka ich rywalizacja w dolnej części tabeli. W 30. kolejce  „Słonie” na wyjeździe zremisowały z  Piastem Gliwice 1:1. Gola dla gospodarzy zdobył Jakub Czerwiński, wyrównał Vladislavs Gutkovskis.

Po meczu powiedzieli:

Jacek Zieliński, trener Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Strzelamy bramkę w ostatniej minucie i człowiek powinien być szczęśliwy. W szatni jednak nie było wielkiej radości, bo graliśmy o trzy punkty. Druga połowa w naszym wykonaniu była bardzo dobra. Przejęliśmy inicjatywę, zamknęliśmy Piasta na jego połowie i pozostała tylko kwestia skuteczności. Z tym mamy problem i musimy sobie z tym poradzić. Ten punkt jest dla nas bardzo ważny z punktu widzenia psychologicznego. Cały mecz goniliśmy wynik. Mądrzy ludzie mówią, że jeżeli nie potrafisz wygrać to zremisuj. My mamy jeden punkt. Sytuacja w tabeli mocno się zagmatwała. Runda finałowa zapowiada się bardzo ciekawie. Zespół notuje progres z meczu na mecz idzie do góry. Zdarzają się momenty przestoju, jeżeli zostaną zminimalizowane, to damy sobie radę.

Waldemar Fornalik, trener Piasta Gliwice: Mecz powinniśmy rozstrzygnąć w pierwszej połowie, W drugiej oddaliśmy inicjatywę gościom i stało się co się stało. Nie takie były założenia w przerwie. Mówiliśmy że chcemy zdobyć strzelić drugą bramkę. Była to słaba połowa w naszym wykonaniu.

Piast Gliwice – Bruk-Bet Termalica 1:1 (1:0) 1:0 Czerwiński 15, 1:1 Gutkovskis 90. Sędziował Tomasz Musiał. Żólte kartki: Czerwiński (56 min) – Pawłowski (77). Widzów: 4211.

Piast: Jakub Szmatuła – Marcin Pietrowski (33 Mikkel Kirkeskov), Jakub Czerwiński, Uros Korun, Martin Konczkowski – Patryk Dziczek, Tom Hateley –   Gerard Badia, Tomasz Jodłowiec, Joel Valencia (57 Martin Bukata)  – Mateusz Szczepaniak (83  Karol Angielski).

Bruk-Bet Termalica: Dariusz Trela – Bartosz Szeliga, Mateusz Kupczak, Artem Putiwcew, Rafał Grzelak –  Łukasz Piątek (80 Vladislavs Gutkovskis), Vlastimir Jovanović – Roman Gergel, Gabriel Iancu (69 Samuel Stefanik),  Szymon Pawłowski  – Bartosz Śpiączka (62 David Guba).