co słychać

Słonie wygrały w Krakowie

W spotkaniu 15. kolejki „Słonie” pewnie pokonały na wyjeździe Garbarnię Kraków 3:1. Po pierwszej bezbramkowej połowie, w drugiej w 58 min pierwszego gola zdobył  Mateusz Więsiereski.

Trafienie padło po zespołowej akcji gospodarzy. Cztery minuty później ponownie był remis. Debiutujący oficjalnie w barwach „Słoni” Piotr Wlazło, ładnie uruchomił Vladislavsa Gutkovskisa, który uderzeniem w krótki róg pokonał golkipera gości. W 76 min Jacek Kiełb znakomicie zacentrował do Romana Gergela, który z kilku metrów pokonał Marcina Cabaja. W 88 min z rzutu karnego wynik ustalił Piotr Wlazło.

Po meczu powiedzieli:

Marcin Kaczmarek, trener Bruk-Bet Termaliki Nieciecza: Nie weszliśmy w ten mecz najlepiej. Gospodarze prostymi środkami stwarzali sobie groźne okazje. Potem byliśmy zmuszeni do gry w ataku pozycyjnym. W momencie kiedy wydawało się, że kontrolujemy mecz straciliśmy bramkę. Byliśmy w trudnym położeniu. Naszym założeniem przed tym spotkaniem było zachowanie czystego konta. To był trudny moment meczu. Nasza reakcja okazała się bardzo dobra. Nie straciliśmy wiary. Zaczęliśmy grać szybciej, pomogły również zmiany, które przeprowadziliśmy. Ostatecznie strzeliliśmy trzy bramki i wygraliśmy ważny mecz. Bardzo się z tego cieszę.

Bogusław Pietrzak, trener Garbarni Kraków: Gratuluję gościom zwycięstwa. Moim zawodnikom mogę pogratulować walki do końca i włożonego w spotkanie wysiłku z tak mocnym przeciwnikiem. Prosty plan, który mieliśmy nie udał się. Nie wykorzystaliśmy dwóch dogodnych sytuacji w pierwszej połowie. Wtedy mecz mógł się potoczyć inaczej.

Garbarnia Kraków – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:3 (0:0) 1:0 Więsiereski 58, 1:1 Gutkovskis 62, 1:2 Gergel 76.  Sędziował Mariusz Złotek. Żółte kartki: Wójick (52 min) – Kalisz (32), Jovanović (53).

Garbarnia Kraków: 80 Marcin Cabaj – 16 Paweł Pyciak, 3 Michał Czekaj, 14 Arkadiusz Garzeł, 6 Szymon Kobusińki – 17 Filip Wójcik,5 Łukasz Pietras, 8 Marek Masiuda, 37 Grzegorz Gawle (70 21 Szymon Kiebzak) – 29 Mateusz Więsiereski (61 23 Dawid Nowak), 9 Tomasz Ogar.  Rezerwowi: 33 Aleksander Kozioł – 2 Rafał Górecki, 11 Serhii Krykun 19 Karol Kostrubała, 21 Szymon Kiebzak, 23 Dawid Nowak, 27 Michał Wrześniewski.

Bruk-Bet Termalica: 12 Dariusz Trela – 17 Bartosz Szeliga, 96 Przemysław Szarek, 77 Artem Putiwcew, 24 Kamil Słaby – 6 Dawid Kalisz, 5 Vlastimir Jovanović (70 20 Jacek Kiełb), 10 Samuel Stefanik (46 4 Piotr Wlazło), 25 Mateusz Kupczak, 7 Roman Gergel – 21 Vladislavs Gutkovskis. Rezerwowi: 98 Michał Leżoń – 4 Piotr Wlazło, 9 Marek Mróz, 16 Martin Miković, 20 Jacek Kiełb, 32 Dawid Szymonowicz, 99 Árni Vilhjálmsson.

Źródło: termalica.brukbet.com