Więcej informacji kategoria Sport

Zrobili to! „Słonie” wygrały z Lechią w Gdańsku i są nadal w grze o utrzymanie!

Niezwykle cenne zwycięstwo odnieśli piłkarze Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. W spotkaniu 34. kolejki LOTTO Ekstraklasy na wyjeździe pokonali 1:0 Lechię Gdańsk. Gol dla „Słoni” padła w 74 minucie. Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego, bramkarza gospodarzy pokonał Vladislavs Gutkovskis.

Po meczu powiedzieli:

Jacek Zieliński (trener Bruk-Bet Termalica Nieciecza): Zdawaliśmy sobie sprawę, jaka jest ranga spotkania. Porażka oznaczała dla nas degradację. Mam duże słowa uznania dla drużyny. Zagraliśmy rozsądne i mądre spotkanie, wytrzymaliśmy ciśnienie. Na początku meczu daliśmy się zaskoczyć Lechii. Od trzydziestej minuty się to zmieniło. W drugiej połowie nasza dominacja była widoczna i co najważniejsze okraszona bramką. To ważne zwycięstwo, ale po nim jest w nas dużo pokory. Złapaliśmy trochę tlenu. Nasza sytuacja jest bardzo ciężka. Mamy jednak atut. Jeżeli wygramy wszystkie mecze to się utrzymamy.

Piotr Stokowiec (trener Lechii Gdańsk): Po takim wyniku trudno o jakikolwiek komentarz. Tę porażkę trudno wytłumaczyć. W ciągu pierwszych trzydziestu minut stworzyliśmy sobie kilka okazji i powinniśmy to wykorzystać. Drugie połowy są słabsze w naszym wykonaniu i to się dziś potwierdziło. To spowodowało, że Bruk-Bet Termalica zaczęła dochodzić do głosu a my zgraliśmy nieodpowiedzialnie. Powinniśmy zachować chłodną głowę. Na to uczulałem zawodników.

Lechia Gdańsk – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:1 (0:0) 0:1 Gutkovskis 74. Sędziował: Szymon Marciniak. Żółte kartki: Chrzanowski (33 min), Sławczew (64) – Grzelak (61), Jovanovic (86).

Lechia: 1 Dusan Kuciak – 41 Paweł Stolarski, 5 Steven Vitoria, 25 Michał Nalepa, 20 Adam Chrzanowski – 35 Daniel Łukasik, 6 Simeon Sławczew – 96 Joao Oliveira (60 17 Lukas Haraslin), 9 Patryk Lipski (69 7 Milos Krasić), 21 Sławomir Peszko – 28 Flavio Paixao.

Bruk-Bet Termalica: 12 Dariusz Trela – 14 Gabriel Matei, 25 Mateusz Kupczak, 6 Rafał Grzelak – 5 Vlastimir Jovanović, 28 Łukasz Piątek – 20 Szymon Pawłowski, 10 Samuel Stefanik (88 2 Vitalijs Maksimenko), 30 Florin Purece (36 18 Bartosz Śpiączka) – 21 Vladislavs Gutkovskis (81 19 David Guba).

Źródło: termalica.brukbet.com